بهترین شرکتهای طراحی سایت


بسیاری از شرکت ها این اشتباه را مرتکب می شوند که قابلیت استفاده را نادیده می گیرند. قابلیت استفاده برای موفقیت هر وب سایتی بسیار مهم است و هرگز نباید نادیده گرفته شود. قابلیت استفاده خوب می تواند عملکرد وب سایت شما را بهبود بخشد و شانس موفقیت شما را افزایش دهد. همچنین می تواند فروش و درآمد کسب و کار شما را افزایش دهد.

برای موفقیت وب سایت شما، نه تنها باید خوب به نظر برسد، بلکه باید یک تجربه کاربری یکپارچه برای بازدیدکنندگان فراهم کند. به همین دلیل است که قابلیت استفاده خوب مهم است. این امر وب سایت شما را از رقبا متمایز می کند.

در طراحی وب، قابلیت استفاده خوب یک وب سایت این است که بازدیدکنندگان به راحتی و به سرعت اطلاعات مورد نیاز خود را پیدا کنند.

راه های زیادی برای بهبود کاربری وب سایت شما وجود دارد. این مقاله به 11 ویژگی کلیدی یک وب سایت کاربرپسند می پردازد. این توصیه های کاربردی ساده می تواند وب سایت شما را برای مشتریان جذاب تر کند و شانس موفقیت آنلاین شما را افزایش دهد.

در اینجا 12 ویژگی کلیدی یک وب سایت کاربر پسند آورده شده است.

1. سازگاری با موبایل
از آنجایی که افراد بیشتری از تلفن همراه خود برای دسترسی به اینترنت استفاده می کنند، ایجاد یک وب سایت بهینه شده برای موبایل به یک ضرورت تبدیل شده است.

اولین قدم این است که بررسی کنید وب سایت موجود شما در دستگاه های تلفن همراه چگونه به نظر می رسد. شما می توانید از تست کننده سایت موبایل گوگل برای اطلاع از این موضوع استفاده کنید. اگر وب سایت شما در حال حاضر از طریق دستگاه های تلفن همراه قابل دسترسی نیست، می توانید با کمک سازندگان وب سایت های تلفن همراه مبتنی بر وب، نسخه موبایلی وب سایت خود را به صورت رایگان ایجاد کنید.

وب سایت کاربر پسند - طراحی واکنش گرا

2. در دسترس همه کاربران
وب سایت کاربرپسند نیز باید برای همه از جمله نابینایان، افراد دارای معلولیت یا افراد مسن قابل دسترسی باشد. این کاربران معمولا از صفحه خوان برای دسترسی به اینترنت استفاده می کنند. دستورالعمل‌های دسترسی به وب‌سایت 508 تکنیک‌های طراحی وب ساده‌ای را برجسته می‌کند که می‌توان برای اطمینان از دسترسی آسان به وب‌سایت شما از طریق صفحه‌خوان‌ها استفاده کرد و وب‌سایت شما را برای مخاطبان بزرگ‌تری در دسترس قرار داد.

وب سایت کاربر پسند - قابلیت دسترسی

3. معماری اطلاعات به خوبی برنامه ریزی شده است
نحوه سازماندهی و ارائه اطلاعات در وب سایت شما برای قابلیت استفاده خوب حیاتی است. با این حال، اغلب نادیده گرفته می شود. این امر امروزه اهمیت بیشتری پیدا کرده است زیرا وب سایت ها طیف گسترده ای از اطلاعات و منابع را برای جذب بازار هدف شما ارائه می دهند. بخش ها و دسته بندی های وب سایت خود را با دقت برنامه ریزی کنید و اطلاعات را به گونه ای ارائه دهید که کاربران بتوانند به راحتی آن را پیدا کنند. همیشه از دیدگاه کاربران خود فکر کنید. این امر به ویژه اگر محتوای زیادی را در وب سایت شرکت خود ارائه دهید بسیار مهم است.

4. محتوای خوب قالب بندی شده که اسکن آن آسان است
کاربر عادی اینترنت به جای خواندن هر کلمه از بالا به پایین، محتوای یک صفحه وب را مرور می کند. کاربران تمایل دارند به سرعت بخش‌های کلیدی صفحه را اسکن کنند تا تعیین کنند که آیا صفحه نیازهای آنها را طراحی وب سایت چیست برآورده می‌کند یا خیر.

مهم است که محتوای خود را با در نظر گرفتن این موضوع قالب بندی کنید. استفاده صحیح از سرفصل‌ها، عنوان‌های فرعی، پاراگراف‌ها، کاراکترهای اصلی یا فهرست‌ها به جداسازی متن کمک می‌کند و اسکن آن را برای خوانندگان آسان‌تر می‌کند.

وب سایت کاربر پسند - قالب بندی خوب

5. زمان شارژ سریع
هیچ چیز برای بازدیدکنندگان وب سایت آزاردهنده تر از وب سایتی نیست که بارگذاری آن زمان زیادی طول می کشد. در واقع سرعت پایین یکی از دلایل اصلی خروج بازدیدکنندگان از وب سایت است. برای استفاده خوب، مهم است که مطمئن شوید که وب سایت شما در عرض 4 تا 6 ثانیه بارگیری می شود. این نیز بر رتبه موتور جستجوی شما تأثیر می گذارد.

می‌توانید از ابزار رایگانی مانند Pingdom برای آزمایش سرعت وب‌سایت خود استفاده کنید و در مورد کارهایی که می‌توانید برای بهبود سرعت خود انجام دهید، پیشنهاداتی دریافت کنید.

من متوجه شده ام که افزونه ها و ویجت ها برای وب سایت های شخص ثالث، از جمله ردیابی وب سایت، رسانه های اجتماعی، یکی از رایج ترین عواملی هستند که بر سرعت وب سایت تأثیر می گذارند. سعی کنید استفاده از آنها را محدود کنید و فقط از مواردی استفاده کنید که کاملا ضروری هستند.

این یکی از دلایل اصلی خروج بازدیدکنندگان از سایت شماست. انتظارات مشتریان در سال های اخیر به طور قابل توجهی تغییر کرده است. مشتری معمولی فقط چند ثانیه صبر می کند تا صفحه شما بارگذاری شود، سپس به احتمال زیاد به سایت رقیب می رود تا دیگر بازدید نکند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *